Ολυμπιακοί Αγώνες: Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών

Butterfly Jewelry Set Handmade | 24K Gold Finished | Astonishing

Butterfly Jewelry Set Handmade | 24K Gold Finished | Astonishing

€99.95 Inc. Vat


24K Gold Finished
Adjustable size for Bracelet & Ring
FREE Shipping!
Handmade Women’s Butterfly Jewelry Set Jewelry

FREE Shipping Worldwide!

 

 


 

Handmade Butterfly Jewelry Set 24K Gold Finished | jewelryaccessories4u.com

Handmade Butterfly Jewelry Set 24K Gold Finished
€99.95 Inc. Vat

Butterfly Jewelry Set includes:
Handmade Butterfly Bracelet
Handmade Butterfly Ring

FREE Shipping Worldwide!

 

 


 

Η ώρα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες πλησιάζει. Από την Παρασκευή 23 Ιουλίου οι Έλληνες αθλητές θα ριχτούν στη μάχη των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.

Εκεί όπου 83 αθλητές μας θα αγωνιστούν με στόχο το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα και γιατί όχι για την κατάκτηση μεταλλίων. Ήδη, όλοι τους είναι νικητές αφού βρίσκονται ανάμεσα στους κορυφαίους των αθλημάτων τους σε όλο τον κόσμο.

Το SPORT24 θα σας μεταφέρει κάθε ημέρα όλα όσα θα γίνονται στο Τόκιο με τους Έλληνες αθλητές να βρίσκονται φυσικά στο προσκήνιο. Για αυτό το λόγο σας ετοιμάσαμε το αναλυτικό πρόγραμμα όλων των αθλητών μας το οποίο πέρα από τις δεδομένες αγωνιστικές υποχρεώσεις του περιλαμβάνει και τις πιθανές.

Τι σημαίνει αυτό; Για παράδειγμα ένας αθλητής ή μια αθλήτρια που συμμετέχει στον προκριματικό ενός αγωνίσματος θα μπορείτε να δείτε όλο το πρόγραμμα του μέχρι τον τελικό.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες

Παρασκευή 23 Ιουλίου

Τοξοβολία

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 05:00

  • Ατομικό γυναικών: Αγώνες κατάταξης – Ευαγγελία Ψάρρα

Κωπηλασία

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 04:10

  • Μονό σκιφ ανδρών: Προκριματικές σειρές – Στέφανος Ντούσκος
  • Μονό σκιφ γυναικών: Προκριματικές σειρές – Αννέτα Κυρίδου

Σάββατο 24 Ιουλίου

Κολύμβηση

Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30

  • 400μ μικτή ατομική ανδρών: Προκριματικές σειρές – Απόστολος Παπαστάμος
  • 100μ πεταλούδα γυναικών: Προκριματικές σειρές – Άννα Ντουντουνάκη

Ενόργανη γυμναστική

Διάρκεια αγώνων: 08:30 – 10:00

  • Προκριματικός ανδρών – Λευτέρης Πετρούνιας

Τένις

Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00

  • Πρώτος γύρος μονό ανδρών – Στέφανος Τσιτσιπάς
  • Πρώτος γύρος μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη

Κωπηλασία

Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 04:30

  • Μονό σκιφ γυναικών: Ρεπεσάζ – Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Ρεπεσάζ – Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Δίκωπος γυναικών: Προκριματικές σειρές – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου

Ποδηλασία δρόμου

Διάρκεια αγώνα: 05:00 – 12:15

  • Αγώνας ανδρών – Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

Πινγκ πονγκ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 – 06:45

  • Μονό ανδρών: Προκριματικός γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης

Διάρκεια αγώνων: 08:15 – 11:15

  • Μονό ανδρών: Πρώτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης

Διάρκεια αγώνων: 11:30 – 16:30

  • Μονό ανδρών: Πρώτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης

Κυριακή 25 Ιουλίου

Κολύμβηση

Διάρκεια αγώνων:

  • 400μ. μικτή ατομική ανδρών: Τελικός – Απόστολος Παπαστάμος (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί – Άννα Ντουντουνάκη (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων:

  • 100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Απόστολος…

Διαβάστε περισσότερα στην πηγή: www.sport24.gr

Ειδήσεις & Νέα από την Ελλάδα και όλον τον κόσμο | ediseis-news

 

Ειδήσεις & Νέα από την Ελλάδα & όλον τον κόσμο,

Ακολουθήστε: